Polskie góry zachwycają turystów nie tylko z naszego kraju, ale także z innych państw. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się Tatry zimą. Kluczowe jest jednak znalezienie odpowiednie wcześniej właściwego noclegu. W szczycie sezonu zimowego, czyli w czasie kiedy poszczególne województwa rozpoczynają ferie, miejsc noclegowych może być niewiele. Dobrego obiektu należy szukać dużo wcześniej. Doskonałym wyborem mogą być apartamenty. Więcej o firmie zarządzającej obiektami znajdziemy pod adresem –  www.mountain-apartments.com.pl/strona/onas/.

Białe szaleństwo

Zdecydowana większość turystów przyjeżdża w góry zimą po to, żeby móc spróbować sowich sił na stokach.

a) Narciarstwo jest bardzo popularne. Duże powodzenie tej dyscypliny jest spowodowane między innymi faktem, że istnieje wiele szkółek w których nawet mniej doświadczone osoby mogą poprawić swoje umiejętności.

b) Zróżnicowany poziom tras zjazdowych powoduje, że zaawansowaniu narciarze także się nie nudzą. Kolejną kwestią jest coraz lepsze zaplecze dostępne podczas szusowania. Możliwe jest nie tylko skorzystanie z restauracji, spróbowanie smacznych potraw, ale także można bez obaw jeździć po zmroku ponieważ większość stoków jest oświetlona.

c) Jeżeli w danym sezonie śnieg nie dopisuje, to można także zastosować sztuczne naśnieżanie.

Bezpieczne szusowanie

Bezpieczne szusowanie dotyczy przede wszystkim jazdy rozważnej i ma miarę własnych umiejętności. Poważnym błędem wielu narciarzy jest przecenianie własnych talentów i brawurowa jazda. Niestety może się ona skończyć nie tylko groźnie dla samego narciarza, ale także dla pozostałych osób. Podczas jazdy na nartach należy obowiązkowo posiadać kask, a także zabronione jest spożywanie alkoholu. Obecnie często kontrolowana jest trzeźwość narciarzy. Dzieci powinny jeździć pod nadzorem rodziców lub opiekunów.

Gorące źródła

Równie popularne co narciarstwo są kąpiele zimą w gorących źródłach. Woda doprowadzana jest z głębi ziemi do basenów, które znajdują się na zewnątrz. Można kąpać się w ciepłej wodzie jednocześnie podziwiając widok Tatr. Takie odpoczynek działa nie tylko regenerująca, ale ma także właściwości prozdrowotne.

Spacery zimą po górach

1) Również zimą możliwe jest spacerowanie po górach, jednak wymaga to jeszcze więcej ostrożności i wiedzy niż wędrówki latem.

2) Zimą szybko się robi ciemno, mocno spada także temperatura. Dobrze zatem odpowiednio zaplanować wyprawę, żeby nie zastała nas noc. Na wszelki wypadek dobrze także posiadać latarki czołowe z zapasem baterii, telefon oraz czekan i raki.

3) Może się tak zdarzyć, że w miejscowości w której mamy apartament jest piękna wiosenna pogoda, tymczasem w górach panują skrajnie niebezpieczne warunki. Osoby niedoświadczone i złym stanie zdrowie powinny zrezygnować całkowicie z tego typu atrakcji na rzecz innych, mniej niebezpiecznych.

4) Jeżeli już wybierzemy się na wycieczkę, powinna być to prosta i krótka trasa, chociaż w czasie zimy nigdy nic nie wiadomo i nawet taka wyprawa może nas zaskoczyć.