Zdrowy tryb życia jest coraz bardziej popularyzowany. Nic zatem dziwnego, że w dużych i mniejszych miastach powstają coraz to nowsze siłownie czy inne obiekty sportowe, w których można trenować i dbać o swój wygląd. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności kryte pływalnie.

Dlaczego pływanie dobrze wpływa na nasze zdrowie?

Pływanie to nie tylko forma treningu, ale także forma relaksu. Podczas ruchu w wodzie przede wszystkim angażujemy niemal wszystkie mięśnie, dlatego wizyta na basenie niejednokrotnie traktowana jest jako rodzaj rehabilitacji.

Zalety pływania

-wzmocnienie mięśni
-korekta wad postawy
-pobudzenie układu krążenia
-spalanie tkanki tłuszczowej
-modelowanie sylwetki
-lepsze samopoczucie
-wspomaganie układu oddechowego
-zmniejszenie ryzyka udaru mózgu, zawału serca i cukrzycy
-łagodzenie bólu stawów
-przyspieszasz regenerację po wysiłku

Dla kogo wizyty na basenie?

Ćwiczenia na basenie są zalecane osobom w różnym wieku. Zarówno młodym i starszym, otyłym i szczupłym, zdrowym jak i tym z problemami zdrowotnymi. W szczególności jednak pływanie zalecane jest dla osób zestresowanych, ponieważ dzięki regularnym wizytom na pływalni mogą oni znaleźć spokój i w pełni się odprężyć.

Sukces pływalni

O sukcesie pływalni decyduje przede wszystkim jej oferta oraz lokalizacja. Nie bez znaczenia jest także standard budynku, w którym taki kompleks basenowy się znajduje. Dlatego osoby prowadzące taki biznes muszą przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo i warunki budowlane. Obiekt musi spełniać bowiem wszelkie wymogi bhp.

Jak zbudować taki obiekt sportowy?

W przypadku obiektów typu pływalnia konieczne jest zastosowanie odpowiednich materiałów budowlanych. Ściany, dach i stropy muszą być bowiem odporne na działanie wilgoci. Dostawcę takich produktów izolacyjnych znajdziemy chociażby pod linkiem – folia paroizolacyjna. Dzięki temu konstrukcja będzie zabezpieczona i na pewno zapewni swobodę korzystania z niej.

Kiedy wykorzystuje się takie folie?

Otóż folie tego typu są powszechnie wykorzystywane w technologii budowy dachu, stropów oraz ścian. Ich celem jest ochrona termoizolacji przed wilgocią występującą w postaci pary wodnej, która w obiektach takich jak kryte pływalnie występuje bardzo często. W ten sposób można zmaksymalizować własności termiczne danego obiektu użytkowego.

Właściwości foli paroizolacyjnych

Folia, która została wykonana z polietylenu cechuje się wyjątkową elastycznością. Do tego jest ona także podatna na sklejanie, dlatego wzmacnia to także jej szczelność. Jej prawidłowy montaż powinien wyglądać tak, żeby umieścić ją bezpośrednio pod wełną mineralną, membraną i pokryciem dachowym.

Funkcje foli to:

-odcięcie dopływu wilgoci
-uszczelnienie
-bariera dla pary wodnej
-polepszenie warunków klimatycznych w pomieszczeniach

Gdzie znajduje zastosowanie taka folia?

Otóż folia tego typu wykorzystywana jest przede wszystkim w izolacji konstrukcji ścian i dachów. Jednak z powodzeniem stosuje się ją także jako izolację budynków. Zabezpieczenie posadzki czy jako rodzaj warstwy ochronnej podczas wszelkiego rodzaju prac wykończeniowych i remontowych.