Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie masowanie mięśni pozwala się zrelaksować, ale też ujędrnić i odmłodzić. Masaż z użyciem kompozycji olejków aromatycznych już starożytności były stosowane w krajach Wschodu. Teraz, żeby zregenerować cały organizm wystarczy wizyta w najbliższym salonie, który oferuje masaż. Zwykły masaż z olejkami, czy nawet z gorącymi kamieniami to podstawa każdego gabinetu. Poniżej kilka innowacyjnych propozycji, które ostatnio stają się modne.

 

 

Masaż muszlami

 

Do tego masażu używa się naturalnych muszli zbieranych nad Oceanem Pacyficznym. Są one czyszczone, a potem polerowane. Takie muszle wyglądem przypominają kamienie i mają właściwości samorozgrzewające się dzięki aplikowanym do środka żelowi z mieszanki morskich minerałów i suszonych alg oraz aktywatorowi – z wody, soli oraz olejków. Węglan wapnia obecny w muszlach w trakcie rozgrzewania uwalnia się i jest przyswajany przez skórę, przez co pomaga w procesie odnowy komórkowej. Masaż takimi rozgrzanymi muszlami:

 

 • odpręża cały organizm,
 • rozluźnia mięśnie
 • i zwalcza napięcie w całym ciele.

 

 

 

Masaż liftingujący

 

Dużym zainteresowaniem w gabinetach medycyny estetycznej cieszy się miedzy innymi masaż przeciwzmarszczkowy. Na taki zabieg warto zapisać się na przykład w tym miejscu – https://www.venus-beauty.com.pl. Masaż ten wykonywany jest na mięśniach twarzy i jego celem jest silne działanie liftingujące. Szczególnie zalecany jest on w przypadku osób o skórze:

 

 • dojrzałej
 • wymagającej ujędrnienia i uelastycznienia

 

Korzystanie z masażu liftingującego pomaga miedzy innymi opóźnić proces starzenia się skóry, wymodelować owal twarzy czy pobudzić skórę do produkcji kolagenu. Im mięśnie twarzy będą lepiej rozluźnione, tym skóra ma szansę mocniej się odżywić.

 

 

Masaż shiatsu

 

Współcześnie do masażu shiatsu używa się dłoni, łokci, kolan, a nawet stóp. Ten rodzaj masażu jest nazywany również akupresurą bez igieł. Głównym celem masażu jest usprawnienie pracy całego organizmu. Masaż znajdujących się na ciele punktów usprawnia funkcjonowanie mięśni, stawów oraz narządów wewnętrznych, ponieważ zgodnie z wierzeniami japońskimi, każdy punkt na ciele odpowiada działaniu organów wewnętrznych. Masaż shiatsu:

 

 1. pomaga w oczyszczaniu organizmu
 2. zmniejsza ciśnienie krwi
 3. poprawia krążenie, uspokaja
 4. pomaga leczyć bóle kręgosłupa, migreny, sztywność karku, urazy kręgosłupa szyjnego, bóle stawów
 5. jest skuteczny w leczeniu problemów menstruacyjnych i problemów trawiennych
 6. likwiduje objawy astmy i pomaga w leczeniu depresji

 

 

Masaż świecą

 

Rytuałowi masażu świecą towarzyszy cały ceremoniał. Olejek wydobywający się ze świecy, składa się w 100 procentach z naturalnych wosków oraz z aromatycznej mieszanki olejków eterycznych. Jego charakterystyczny skład nawilża i zmiękcza skórę.

 

Dzięki temu, że w świecy zawarte są naturalne woski bez parafiny, które mają niską temperaturę topienia, ciepły olej może być wykorzystywany do masażu. Masaż dzięki aromatycznym zapachom pobudza zmysły i powoduje relaks całego ciała. Oleje oparte są na bazie z wanilii, imbiru, yland-ylan oraz innych orientalnych roślin.

 

Masaż igłami

 

Masaż to nie tylko dotyk miękkich dłoni czy aromatycznych olejków. Bardzo dobre opinią cieszy się masaż igłami. Zabieg jest skuteczny dla osób zmagających się z reumatyzmem czy bólami kręgosłupa, podobnie jak akupunktura. Początkowo przez kilkanaście minut leży się na macie, na której powbijane są igły. Potem przechodzi się do masażu wykonywanego wałkami z powbijanymi igłami. A następnie masażysta wykonuje relaksującą końcówkę przy użyciu dłoni i aromatycznych olejków.

 

Masaż bańką chińską

 

Jest to świetny sposób na cellulit i rozstępy. To zabieg z użyciem gumowego przyrządu, który zasysa skórę i łagodzi ból, poprawia ukrwienie, zmniejsza obrzęki limfatyczne. Dzięki temu przyspieszony zostaje proces spalania tłuszczu. Baniek można używać na umięśnionych i wypełnionych tkanką tłuszczową miejscach, które po użyciu przyrządów stają się odżywione i pobudzone do spalania tłuszczu. Sam zabieg antycellulitowy z zastosowaniem baniek chińskich trwa około pół godziny minut. Aby skutecznie pozbyć się problemu należy go wykonywać w seriach 10-12 zabiegów, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Po zabiegu w miejscu postawienia bańki pojawiają się siniaki, które wchłaniają się w ciągu kilku dni i nie są przeciwwskazaniem do wykonywania kolejnych masaży.