Popularność rejsów statkiem w Polsce, jako forma wakacyjnego wypoczynku, dopiero raczkuje. Nasi rodacy doceniają możliwości jakie daje im nowoczesna turystyka, ale w dalszym ciągu są nieświadomi pewnych jej aspektów. Postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik, w którym będziemy mogli odpowiedzieć na pewne pytania wokół których wciąż powstaje mnóstwo niejasności.

Jak przygotować się do rejsu?

Zważywszy na to, że jest to wciąż atrakcja bardzo egzotyczna rejs należy zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Istnieje coraz więcej firm, które specjalizują się w organizacji takich wycieczek i to właśnie do nich należy skierować swoje pierwsze kroki. Podczas składania rezerwacji należy omówić z przedstawicielem biura podróży wszystkie aspekty wycieczki:

  • koszty podróży

  • czas trwania rejsu

  • standard zakwaterowania

  • atrakcje dla dzieci – jeśli podróżują z nami

  • ewentualną możliwość podróżowania ze zwierzętami hodowlanymi (po spełnieniu pewnych rygorystycznych wymogów często istnieje taka możliwość)

  • wyżywienie

Jeśli również Ty zaczynasz rozważać spędzenie tegorocznego urlopu na pokładzie statku to na tej stronie – msc rejsy, znajdziesz ofertę firmy, która pomoże Ci spełnić to marzenie.

Pamiętaj o możliwych problemach zdrowotnych

Bardzo często bowiem zdarza się, że na pokładzie statku dowiadujemy się, że nasz organizm nie znosi tego najlepiej. Mogą pojawić się zawroty głowy, skoki ciśnienia, mdłości a nawet chwilowe utraty przytomności. Na taką ewentualność również należy przygotować się odpowiednio wcześnie. Wystarczy bowiem udać się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie i co najważniejsze – skuteczne środki zapobiegające objawom choroby morskiej.

Czy szczepienia są konieczne?

Tu wszystko zależne jest przede wszystkim od miejsca, do którego docelowo się wybieramy. Jeśli będzie to na przykład teren Morza Śródziemnego to nie ma takiej konieczności. Po szczegółowe informacje należy jednak zgłosić się do organizatora wycieczki.

Zdaniem organizatora wycieczek:

„Rejsy statkiem w Polsce stają się coraz bardziej popularne. Tylko nasza firma rokrocznie organizuje kilkanaście podobnych wycieczek a konkurencyjność na rynku wciąż rośnie. Oczywiście dla Polaków wciąż jest to pewna nowość, dlatego też zrozumiałym jest, że pewnych aspektów mogą po prostu nie rozumieć. Jednak właśnie dlatego istniejemy my – czyli konsultanci/doradcy. Odpowiadamy na wszystkie pytania tak rzetelnie jak tylko potrafimy. Chcemy bowiem, aby nasi klienci naprawdę dobrze się czuli i spełnili swoje skryte marzenia o niezapomnianych wczasach”.

Rejsy statkiem to również atrakcja dla najmłodszych. Dzieci bardzo chętnie spędzają wolny czas ze swoimi rodzicami, a jeśli ci zapewnią im taką przygodę to mali piraci na pewno to docenią. Oglądanie krajobrazów z pokładu ogromnego statku w okamgnieniu stanie się dla nich życiową pasją.

Gdzie wyjeżdżamy najczęściej?

Okazuje się, że jeśli chodzi o rejsy statkami to w dalszym ciągu nie decydujemy się na dalekie podróże międzykontynentalne. Swobodnie i bezpiecznie czujemy się na przykład na Morzy Śródziemnym i to właśnie tam każdego sezonu letniego można zaobserwować najliczniejszą obecność polskich turystów. Dziś każdy stara się aktywnie spędzać swój długo wyczekiwany urlop. To zaledwie kilkanaście dni w roku, w których bez żadnych ograniczeń możemy spełniać swoje życiowe pasje, marzenia i cele. Warto to wykorzystać w nietypowy i jak najbardziej niezapomniany sposób, który na długo będzie budził w nas ciepłe wspomnienia.