Mieszkańcy miast coraz częściej szukają sposobów na aktywne i ciekawe spędzanie wolnego czasu. Jednym z wariantów okazuje się między innymi gra w paintball. Jednym z najbezpieczniejszych a jednocześnie najpopularniejszych wariantów jest woodsball.

 

 

Na czym polega ta gra?

 

Otóż celem gry jest jak najdokładniejsze odwzorowanie pola walki. Zadaniem graczy jest między innymi przygotowanie się do rozgrywki a dokładnej ważnym elementem są mundury kamuflujące. Gracze muszą stopić się z otoczeniem i być jak najmniej widoczni dla przeciwnika. Takie gry opierają się na realizacji obranego scenariusza. Zawodników dzieli się na poszczególne grupy i przydziela się im stosowne zadania.

 

 

 

Specyfika gry

 

To gra,w której dwie przeciwne drużyny strzelają do siebie ze specjalnych karabinków wyposażonych w amunicję w postaci kolorowych pękających kulek. Kulki te wypełnione są barwnikiem spożywczym, który zostawia ślad na ubraniach. Podczas gry konieczne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa i ubranie odzieży ochronnej. Maska chroniąca twarz jest zatem elementem obowiązkowym. Grę wygrywa ta drużyna, która wyeliminuje wszystkich przeciwników lub osiągnie cel wyznaczany przez scenariusz.