Tulon znajduje się w południowej części Lazurowego Wybrzeża. Miasto jest przede wszystkim portem wojennym Francji na Morzu Śródziemnym, ale to nie jedyna atrakcja miejscowości.

Co warto zobaczyć w Tulonie?

Martyna, przewodnik: „Tulon jest miejscowością, w której warto się zatrzymać na kilka dni. W ten sposób można poznać wszystkie tamtejsze atrakcje. Warto poczytać o miejscowości na stronie – przewodnik-azur.com. Miasto Tulon oczywiście jest przede wszystkim portem wojennym, ale to samo w sobie może być już magnesem dla wielu miłośników militariów. W porcie można zobaczyć między innymi nowoczesne i bardziej klasyczne okręty bojowe, a także inne jednostki pływające. Za kilka euro można opłynąć statkiem wycieczkowym całą zatokę oglądając między innymi strefę militarną. Polecam szczególnie zobaczyć okręty Mistral, a także lotniskowiec z którego Francja słynie, czyli Charles de Gaulle, który posiada napęd atomowy. Inna atrakcja Tulonu jest zlokalizowana w północnej części miasta. Mowa kolejce linowej z której można podziwiać przepiękne widoki na miasto. Kolejka jedzie prawie pięć minut i możemy nią dotrzeć na wzgórze Mont Faraon. Wzgórze ma ponad pięćset metrów wysokości i na szczycie turyści mogą odpocząć w restauracji widokowej, zwiedzić zalesiony teren, a także miejskie zoo. Oprócz tego znajduje się tam fort i sanktuarium”.

Stare Miasto

Centralnym punktem Tulonu jest Stare Miasto, które znane jest z licznych wąskich uliczek, a także restauracji i sklepów.

Plaże w Tulonie

Będąc w Tulonie nie można zapomnieć o odwiedzinach na miejskiej plaży, gdzie można opalać się przy niewielkiej liczbie turystów. Szczególnie wrażenie robi dobrze zaprojektowany obszar, zarówno zadbany jak i przemyślany. Plaża jest piaszczysta i żwirowa, ale niedaleko znajdują się tereny zielone i palmy, pod którymi można schować się przed mocnym słońcem. Oczywiście jak to zwykle bywa w rejonach przy plaży, również Tulon słynie z nadmorskich pubów i restauracji serwujących między innymi owoce morza.

Festiwal w Tulonie

Co roku w Tulonie odbywa się festiwal. W tym czasie wykonywana jest muzyka chóralna, a także kameralna. Można spotkać wiele miejsc, gdzie odbywają się koncerty fortepianowe, recitale wokalne i inne imprezy towarzyszące. Szczególnie atrakcyjnie w tym czasie prezentuje się repertuar Tulon Opery House, a także można posłuchać muzyki w lokalnych kościołach.

Muzeum Marynarki Wojennej

Tulon słynie z Muzeum Marynarki Wojennej, gdzie znajdują się kolekcje starych modeli statków, rycin, rysunków, a także wystawa w dotyczące artylerii. Co ważne za niewielką cenę można nie tylko popłynąć do portu wojennego, ale także wejść na lotniskowiec.

Tuloński targ

Innym ważnym punktem miasta jest targ, na którym, według opinii mieszkańców, można kupić praktycznie wszystko, przy czym specjalnością są świeże owoce, warzywa ze wszystkich stron świata, nie tylko z regionu. Turyści chętnie odwiedzają to miejsce, przede wszystkim po to, żeby zakupić pamiątki i przedmioty bezpośrednio kojarzone z Lazurowym Wybrzeżem.