Każdy kto kocha podróże ma miejsca i kraje, do których chciałby pojechać szczególnie. Naturalnie dla podróżnika sama możliwość ruszenia w trasę jest ogromną radością, ale jeśli miejscem docelowym jest ten wymarzony cel, wówczas taka podróż jest tysiąckroć przyjemniejsza.

Matsuri w Kraju Kwitnącej Wiśni

Słowo matsuri oznacza w języku japońskim święto, które niemal zawsze wiąże się z festiwalem, na którym spróbować można tradycyjnych japońskich potraw, zagrać w gry, które od stuleci cieszą się popularnością w Kraju Wschodzącego Słońca oraz obejrzeć pokazy tańca czy tradycyjnych japońskich bębnów. Na festiwal można pokusić się o włożenie jukaty czy kimona, które często można zobaczyć wówczas na ulicach miast. Na zakończenie wielu takich festiwali organizowane są tańce przy ognisku lub puszczanie lampionów – także charakterystyczne dla japońskiej kultury. Jednym z najbardziej znanych festiwali, jest organizowany wiosną jest Hanami – Festiwal Kwitnących Wiśni, kiedy to Japończycy gromadzą się pod drzewami wiśni, spożywają posiłki, piją alkohol, dobrze się bawią i podziwiają piękno rozkwitających kwiatów drzew wiśniowych.

Rejs dookoła świata

Prawdziwa gratka dla fanów spędzania czasu nad wodą, to możliwość ruszenia w rejs dookoła świata. Można to zrobić poprzez znalezienie armatora, który oferuje takie wycieczki na rejsowych statkach lub samodzielnie czarterując jacht za pośrednictwem strony – slonecznerejsy.pl. Dzięki temu można odbyć podróż życia przemieszczając się między miastami portowymi całego świata. Można zwiedzić zarówno europejskie miasta, jak i zawitać do afrykańskich i azjatyckich portów. Jest to z pewność podróż, która zasługuje na miano wakacji życia.

Sylwester w gorącym morzu

Kolejnym sposobem na podróż życia może być wybranie się zimową porą do Australii. Dzięki temu podczas gdy w Polsce zima i mróz, można tam spędzić sylwestra na plaży będąc zanurzonym w gorącym oceanie i z tej perspektywy oglądać noworoczne fajerwerki.

Australia to olbrzymi kraj, który zapewnia wiele różnorodnych atrakcji począwszy od opery w Sydney, przez możliwość codziennego przebywania z kangurami, aż po odwiedziny w parkach krajobrazowych i narodowych, gdzie można spotkać koalę czy wombata. Będąc w Sydney koniecznie trzeba odbyć podróż przy pomocy tramwaju wodnego, pokazuje on miasto z zupełnie innej perspektywy.

Samochodem przez Amerykę

Coś dla miłośników kultury amerykańskiej, którzy na własne oczy chcieliby się przekonać jak wygląda rzeczywistość, którą znanym z filmów produkcji USA. Wystarczy wynająć samochód i można przejechać w szerz Amerykę Północną. Początek podróży niech stanowi Nowy Jork – miasto znane z setek filmów amerykańskich, zaś końcem jej może stać się Floryda, gdzie po czasie spędzonym na plaży ruszymy w podróż powrotną już przy pomocy samolotu. Będąc w trasie można zahaczyć o Waszyngton – stolicę Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej oraz między innymi Los Angeles czy znane na całym świecie miasto hazardu – Las Vegas. Taka podróż też z pewnością pozostaje w naszych wspomnieniach na zawsze.